Sava erdvė :: Varėnos muzikos mokyklos akordeonistai

2011.05.06

 

Pavasarinių švenčių sūkūry Varėnos rajono gyventojai ir svečiai buvo kviečiami minėti pasaulinę akordeono dieną. 
      Pasaulinės akordeono muzikos diena Lietuvoje pradėta švęsti vos prieš keletą metų, Lietuvos akordeonistų asociaciacijos iniciatyva surengtais koncertų ir tarptautinių konferencijų ciklais. Šių metų balandžio 29 d. akordeono muzikos garsai palietė Varėnos gyventojų ir svečių širdis. 
      Nuo pat ryto Varėnos mieste vykusio unikalaus festivalio programoje – muzikinių ir edukacinių renginių ciklas, skirtas daugialypei publikai – muzikuojantiems vaikams ir jaunimui, akordeono pedagogams bei Varėnos rajono gyventojams ir svečiams. Festivalio organizatoriai džiaugėsi netikėtai dideliu dalyvių susidomėjimu. Sulaukta 52 dalyvių paraiškų iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, atvyko per 100 jaunųjų akordeonistų, 30 pedagogų, 10 profesionalių atlikėjų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Lietuvos akordeonistų asociacijos atstovų. 
      Festivalio programą sudarė trys dalys. Ryte šurmuliavo jaunimas iš Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Jaunieji akordeono muzikos atlikėjai publikai dovanojo nuotaikingą, įvairialypę programą. Dalyvavo solistai, akordeono ir mišrūs ansambliai iš Vilniaus Karoliniškių, Naujosios Vilnios, Algirdo muzikos mokyklų, Rūdiškių, Garliavos, Alytaus, Eišiškių, Elektrėnų, Prienų, Varėnos muzikos ir meno mokyklų. Klausytojų šiltų ovacijų ir palaikymo sulaukė Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos orkestras su solistais Dariumi Burinskiu ir Stasiu Strička. Moksleiviams už nuoširdų pasirodymą renginio organizatoriai įteikė padėkas su informaciniais lankstinukais apie lankytinas vietas ir vandens maršrutus Varėnoje, dėkojo vaišindami festivalio VARĖNA 2011 tortu.
      Po pietų visi dalyviai buvo pakviesti į seminarą, kurio metu Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Irena Lošakevičienė skaitė pranešimą “Stenkimės įveikti scenos baimę”, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Raimondas Sviackevičius vedė atvirą pamoką su Varėnos muzikos mokyklos mokiniu Mindaugu Leonavičium. Dalyvavę mokytojai ir mokiniai džiaugėsi atgaivinę primirštus ugdymui svarbius dalykus, įgiję naujų praktinių žinių. Visiems seminare dalyvavusiems mokytojams ir lektoriams buvo įteiktos pažymos.
     Vakarinėje dalyje - I – ojo respublikinio akordeono muzikos festivalio VARĖNA 2011 uždarymo koncertas Varėnos kultūros centre. Muzikine dovana miesto gyventojus ir svečius džiugino Lietuvoje ir užsienyje žinomi akordeono muzikos atlikėjai solistai ir kolektyvai: Laimonas Salijus, akordeonistų trio “Chill’out”, grupė “Subtilu-Z”, vienas festivalio šeimininkų ir organizatorių - Darius Bachovas. Festivalio organizatoriai, džiaugiasi dalyvių gausa, miestelėnų, valdžios atstovų susidomėjimu, palaikymu, išsakytais sveikinimais, pagalbos ir rėmimo pasiūlymais ateičiai. Kol kas nėra abejonių – akordeono muzikos festivalis – tai akibrokštas, naujas vėjas Varėnos padangėje, sulaukęs susidomėjimo ir vilčių išvysti II respublikinį akordeono muzikos festivalį VARĖNA 2012. 
 
Renata Bakulienė,
Varėnos muzikos mokykla.


Komentarai


Komentarų nėra

  Parašyti komentarą  Rekomenduojame

  Įkelti naujieną

  Užsiprenumeruoti naujienas

  Renginių kalendorius

  << < 2025 Rugpjūtis > >>
  Pr An Tr Kt Pn Št Sk
  28293031123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Artimiausi renginiai

  Artimiausiu metu renginių nėra!

  Užsiprenumeruoti renginius

  Rekomenduojame

  Nauji skelbimai


  © 2007-2020 Akordeonas.lt. Visos teisės saugomos.      |      Atsakomybės apribojimas      |      Publikavimo taisyklės
  Developed by eif.    Design by inCube.