Naujienos ne apie akordeoną

2014.08.12

Gamos (music scales) yra visos muzikinės struktūros pagrindas. Skirtingo aukščio muzikiniai garsaeiliai lemia muzikos kūrinio melodinę liniją, harmoniją ir, be abejo, tonaciją. Mokantis groti gamas bei suvokiant, kaip jos veikia individualius muzikavimo įgūdžius, palaipsniui įmanoma realiai pajusti jų neabejotinai teigiamą poveikį. Visapusiškas gamų žinojimas visokeriopai padeda grojimui - staiga atrodo, jog pirštai magišku būdu atsiduria reikiamoje vietoje. Gamos yra tokios svarbios, kad daugelis puikių pianistų bei mokytojų teigia, jei turi mažai laiko praktikavimuisi, tai skirk tą laiko dalį gamoms.

Daugelis mokinių bei studentų suvokia gamas kaip beprasmį, primygtinai brukamą dalyką. Labiausiai paplitusi klaidinga nuomonė yra ta, kad gamos neretai laikomos pratimais, pagelbstinčiais apšylant pirštus. Jei pirštai bėga savaime, o mintys irgi klajoja kitose erdvėse, tai anaiptol neįmanoma gauti gamų teikiamos naudos.

Gamos tobulina techniką

Pastoviai kartojant gamas galima pajausti lygumo pojūtį grojime. Šios praktikos esmė yra ne tik išmokti kiekvieno garsaeilio natas bei specifines pirštuotes, bet ir gebėti tai atlikti ritmiškai tiksliai. Nelygus grojimas yra dėmesio vertas trūkumas, turbūt net svarbesnis už neteisingas natas.

Gamos yra puikus būdas atrasti raumenų valdymo galimybes bei išmokti susikoncentravimo, kuris reikalingas lygumo pojūčiui, vienodam tempo ir ritmo palaikymui. Gamos yra būtent skirtos muzikinio mąstymo lavinimui.

Gamos tobulina muzikinį supratimą

Gamų studija padeda pilnai suvokti, kaip veikia ta muzika, kokia yra jos sandara. Akordai ir dermės yra sudaryti remiantis skirtingomis gamų pakopomis. Melodija dažniausiai yra sudaryta iš galimų tam tikrą kūrinio tonaciją atitinkančių garsų. Gama nulemia visą muzikos harmoninę struktūrą ir taip pat patį charakterį, kuris priklauso nuo pasirinkto garsaeilio.

Gamos yra naudojamos visoje muzikoje. Jos padeda suvokti girdimos muzikos sandara ir charakterį. Kuo geriau gamos bus išanalizuotos – tuo daugiau naudos jos atneš praktikoje.

Kad ir koks yra kiekvieno individualus požiūris, verta suvokti, jog kasdien skiriant gamoms po 5-10min. rezultatas bus žymiai pastebimesnis nei praktikuojantis 1 kartą per savaitę ir skiriant tam 1val. 


Komentarai


Komentarų nėra

  Parašyti komentarą  Rekomenduojame

  Įkelti naujieną

  Užsiprenumeruoti naujienas

  Renginių kalendorius

  << < 2022 Liepa > >>
  Pr An Tr Kt Pn Št Sk
  27282930123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Artimiausi renginiai

  Artimiausiu metu renginių nėra!

  Užsiprenumeruoti renginius

  Rekomenduojame

  Nauji skelbimai


  © 2007-2020 Akordeonas.lt. Visos teisės saugomos.      |      Atsakomybės apribojimas      |      Publikavimo taisyklės
  Developed by eif.    Design by inCube.